Top 3 gry strategiczne dla początkujących

ktoś gra na konsoli; widok z oczu; w ręku trzyma kontroler; na ekranie rozgrywa się gra

Top 3 gry strategiczne dla początkujących

Jesteś fanem tradycyjnych, planszowych gier strategicznych, takich jak szachy, Ryzyko i Monopoly? Myślisz o spróbowaniu swoich sił w cyfrowym świecie gier strategicznych? A może grałeś już wcześniej w gry wideo, ale nigdy w żadne z gatunku strategii? Niezależnie od tego, trafiłeś we właściwe miejsce. Świat gier wideo strategii jest jednym z najdłużej działających i najsilniejszych w branży gier cyfrowych. Jest tam coś dla każdej grupy wiekowej, poziomu umiejętności i osobistego gustu, z tematami od taktycznych działań wojennych do zarządzania miastem.

W tym przewodniku znajdziesz listę 10 najlepszych gier strategicznych, które są świetne dla początkujących, a kiedy mówimy początkujący, mamy na myśli tych, którzy nie są zaznajomieni z grami cyfrowymi, a nie początkujących graczy strategicznych. Zarówno debiutanci, jak i weterani znajdą na tej liście coś ciekawego i stanowiącego wyzwanie. Zaczynajmy!

1. Civilization V

Sid Meier’s Civilization V jest piątą częścią długoletniej serii, która obejmuje jedne z najpopularniejszych gier strategicznych turowych na PC i Mac. Gra jest historyczna, ale nie opiera się w żadnym rodzaju realistycznej ciągłości. Wybierasz cywilizację, od Greków, przez Chińczyków, po Bizancjum itd., i torujesz sobie drogę od epoki kamienia łupanego. Oznacza to budowę i utrzymanie miast, budowę zabytków, badania technologii i prowadzenia wojny, choć gracze mają swobodę decydowania, jaki rodzaj podejścia chcą podjąć.

2. RollerCoaster Tycoon

Seria RollerCoaster Tycoon rozpoczęła się w 1999 roku na PC i od tego czasu doczekała się kilku sequeli. Podczas gdy jest to bardziej gra symulacyjna zarządzania, gatunek nie pokrywa się z strategią. Istnieje kilka poważnych taktyk związanych z prowadzeniem wirtualnego parku rozrywki, w tym zarządzanie finansami, praca w ramach określonych parametrów i spełnianie celów biznesowych. W przeciwieństwie do Civilization V, RollerCoaster Tycoon należy do bardziej swobodnej odmiany gier strategicznych. Dostajesz do budowania własny park rozrywki, w tym dostosowywanie rollercoasterów i innych atrakcji …

3. The Banner Saga

The Banner Saga to turowa gra taktyczna osadzona w śnieżnym świecie fantasy z wikingami i średniowiecznymi wojnami. Możesz zbudować własną małą armię wojowników, trenować ich na polu bitwy i walczyć w kampanii fabularnej dla jednego gracza lub przeciwko innym graczom online. Z piękną, ręcznie rysowaną grafiką i wolniejszym tempem akcji, The Banner Saga jest świetna dla początkujących graczy, którzy mogą nie być zainteresowani niektórymi z bardziej abstrakcyjnych koncepcji gier cyfrowych. To jak szachy, ale z wikingami! Dodatkowo, istnieje darmowa wersja gry dla wielu graczy o nazwie The Banner Saga: Factions, więc możesz poznać zasady i sprawdzić, czy ci się spodoba, zanim kupisz.