.

Biznes

Pozytywne myślenie w miejscu pracy: 4 wskazówki dla pracowników

Opublikowane

dnia

szczęśliwa kobieta; szeroko uśmiechnięta; długi gruby warkocz i błękitna koszula
Photo: Shutterstock

Po emocjonalnym rollercoasterze w 2020 roku, niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, czy powoli wracasz do biura, wyzwaniem może być przyniesienie do pracy swojego najlepszego „ja”. Miesiące po wybuchu epidemii COVID-19, badanie wykazało, że zdrowie psychiczne prawie 42% respondentów pogorszyło się od czasu wybuchu epidemii COVID-19. Jeszcze przed wybuchem epidemii COVID-19 Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała wypalenie zawodowe za zjawisko zawodowe.

Chociaż nierealistyczne jest myślenie, że każdy może być pozytywnie nastawiony przez cały czas, to posiadanie pozytywnego nastawienia znacznie ułatwia pracę. Jeśli masz trudności z przystosowaniem się do obecnego klimatu, nie jesteś sam. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, co powoduje negatywne nastawienie. Te 4 wskazówki pomogą Ci w pozytywnym myśleniu w miejscu pracy.

Wskazówka nr 1: Zgłaszaj problemy szybko i profesjonalnie

Choć współczucie współpracowników może być przyjemne, narzekanie może szybko przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jeżeli masz konkretne problemy, które sprawiają, że czujesz się nieswojo w pracy, porozmawiaj ze swoim przełożonym lub partnerem HR. Podejdź do tych rozmów nie tylko ze skargami, ale także z propozycjami rozwiązań, które mogą być korzystne dla wszystkich. Postaraj się zachować cierpliwość; zmiany nie nastąpią z dnia na dzień. Jednak poważne problemy, takie jak molestowanie czy nierówność powinny być szybko rozwiązane przez pracodawcę.

Wskazówka nr 2: Traktuj współpracowników z szacunkiem

Biuro nie jest planem zdjęciowym teleturnieju, w którym trzeba znaleźć kolejnego najlepszego przyjaciela, ale budowanie pozytywnych relacji ze współpracownikami pomoże ci zachować pozytywne nastawienie. Aby utrzymać serdeczne relacje ze współpracownikami, patrz na sprawy z ich perspektywy, traktuj ich tak, jak sam chciałbyś być traktowany i dawaj im kredyt zaufania. Jeśli naprawdę znajdujesz się w impasie, spróbuj ograniczyć ilość interakcji z tą osobą, przenosząc się z biurka do biurka lub, w skrajnych przypadkach, zmieniając zespół.

Wskazówka nr 3: Wysypiaj się

Stres (podobnie jak globalna pandemia) jest głównym czynnikiem wpływającym na naszą zdolność – lub niezdolność – do uzyskania wystarczającej ilości regenerującego snu, który jest kluczowy, by dać z siebie to, co najlepsze w pracy. Kiedy brakuje ci snu, każda irytacja, duża czy mała, wywołuje frustrację. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w dobrym nastroju i będziesz mieć jasny umysł, jeśli się wyśpisz. Osiem godzin snu w nocy może zdziałać cuda, jeśli chodzi o zachowanie spokoju i pozytywnego nastawienia w pracy.

Wskazówka nr 4: Zidentyfikuj negatywne myśli

Im więcej samoświadomości wnosisz do swoich myśli, słów i działań, tym łatwiej jest ci zidentyfikować czynniki stresogenne, takie jak zwątpienie w swoje umiejętności lub irytowanie się prostymi zadaniami. Gdy ty zastanawiasz się nad twoimi myślami i zachowaniami, pytaj siebie jak mogą one odnosić się do negatywnej spirali myśli. Jeśli zauważysz takową, to już ją bardzo osłabisz. Samoświadomość jest bardzo ważna.

Continue Reading

Biznes

Dlaczego samodzielne licytacje aut z USA są niebezpieczne?

Opublikowane

dnia

Autor:

Bardzo zależy Ci na tym, by posiadać samochód prosto ze Stanów Zjednoczonych? Słyszałeś bowiem dużo dobrego na temat takich pojazdów? Możesz (przynajmniej w teorii) samodzielnie uczestniczyć w licytacjach wozów z USA. Pamiętaj jednak, że to niebezpieczne. Dlaczego? Co powoduje, że warto zdecydować się na kooperowanie z ekspertami od tego działu?

Niektóre ogłoszenia są nieuczciwe…

Licytacje samochodów z USA nie powinny być przeprowadzane samodzielnie. Nawet jeśli np. dobrze znasz się na motoryzacji i nie masz problemów, jeśli chodzi o język angielski. Warto zaznaczyć, że niektóre aukcje są po prostu nieuczciwe. Tak samo czasami dzieje się w Polsce, innych krajach europejskich itd. Niestety, za Oceanem także nie brakuje naciągaczy. Osoby, które nie mają doświadczenia w obrębie tego zagadnienia, powinny być zatem szczególnie uważne na tym polu. Chodzi bowiem o to, by nie stracić przede wszystkim pieniędzy, prywatnego czasu, a także nerwów.

Warto współpracować z fachowcami z prawdziwego zdarzenia

Nie masz zamiaru kupić auta, które potem okaże się praktycznie w ogóle bezużyteczne? Na szczęście są na naszym rynku profesjonalne firmy od tego zagadnienia. Pracownicy takich podmiotów doskonale wiedzą, w których aukcjach warto brać udział, a które licytacje należy omijać możliwie jak najbardziej szerokim łukiem. Nie da się ukryć, że tutaj spore znaczenie mają także najzwyczajniej w świecie znajomości. Eksperci posiadają wypracowaną bazę kontaktów. Dzięki temu ryzyko kupienia nieodpowiedniego wozu maleje praktycznie do zera.

Continue Reading

Popularne