.

Rozrywka

3 najlepsze gry RPG dla osób, które nigdy nie grały w RPG

Opublikowane

dnia

mężczyzna grający na komputerze w grę komputerową; ma na sobie słuchawki, na ekranie widać rozgrywkę
Photo: Shutterstock

Jesteś nowy w RPG? Te gry mogą być idealne dla osób, które jeszcze w nie nie grały.

Jest wiele powodów, by lubić gry fabularne. Najlepsze z nich oferują głęboką historię, w której twoje wybory naprawdę mają znaczenie, postać, która rośnie w siłę od skromnego parobka do potężnego czarodzieja lub wojownika, porywające walki z hordami fantastycznych wrogów oraz rozległy świat, w którym magia i tajemnice czaje się tuż za horyzontem.

Ale jest wiele powodów, by nie lubić gier fabularnych. Najgorsze z nich oferują pozornie niekończącą się jatkę fabularną, która nigdy tak naprawdę się nie rozkręca, godziny spędzone na szlifowaniu umiejętności, aby zdobyć XP i łupy potrzebne do pokonania kolejnego wyzwania, walkę i wrogów, którzy wydają się powtarzalni i przewidywalni, a także otwarty świat, w którym każdy kierunek wydaje się tak samo bezcelowy jak każdy inny.

W związku z tym, gatunek ten może być bardzo onieśmielający dla nowych graczy. Oto trzy gry RPG, które pomogą nowym graczom zakochać się w tym, co gatunek ten ma najlepszego do zaoferowania, a także rozpalić na nowo pasję byłych fanów, którzy zapomnieli już, jak dobry może być ten gatunek.

Bastion

Bastion nie zawiera zbyt wielu elementów RPG, co sprawia, że jest świetnym wyborem dla graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z grami RPG i są zainteresowani odkrywaniem treści związanych z tym gatunkiem. Ta skupiona na akcji gra ma wystarczająco dużo uroku w swojej fantastycznej historii, dobrze rozwiniętym systemie walki oraz pierwszorzędnej oprawie wizualnej i dźwiękowej, by przyciągnąć każdego gracza, który ceni sobie dobrze wykonane gry.

Co najlepsze, posiada jeden z najbardziej pomysłowych i wciągających systemów narracyjnych, który naprawdę przekonuje, że w tej grze chodzi o wybory, których dokonujesz, a nie te, które projektant założył, że podejmiesz. Nie ma nic bardziej RPGowego niż to.

Child of Light

Jest to idealny RPG dla fanów akcji side-scrolling, ale również będzie odwoływać się do graczy, którzy są przyciągnięci do gier, które kopiują silne literackie poczucie. Poetycka historia Child of Light jest niezaprzeczalnie urocza i pełna fantastycznych tropów i archetypów, które nawiązują do starych historii, ale wciąż wydają się świeże i oryginalne.

Oprawa graficzna gry również czerpie inspirację z ilustrowanych książek dla dzieci z początku XX wieku, ale jednocześnie wydaje się nowoczesna i ekscytująca. To jak bajka dla dzieci, która ożywa, a ponieważ jest o dzieciach, jest bardzo przystępna. Dodatkowym atutem jest system walki i rozwoju postaci, który jest głęboki, ale nie przytłacza.

Costume Quest

Costume Quest to jeden z tych pomysłów, który jest jednocześnie dziwacznie oryginalny, a jednocześnie całkowicie sensowny. W Halloween grupa dzieciaków idzie na podchody i musi uratować jednego z nich przed prawdziwymi potworami. Aby to zrobić, muszą wykorzystać moce kostiumów, które zebrali i uzupełnili w ciągu wieczoru.

Zadanie jest proste, ton niemal nieznośnie uroczy, a walka w systemie turowym stanowi wyzwanie, ale nie jest uciążliwa dla nowych graczy. To idealna gra, która podsyca nostalgię i przerażenie, które większość z nas odczuwa na myśl o Halloween.

Continue Reading

Rozrywka

Top 3 gry strategiczne dla początkujących

Opublikowane

dnia

Autor:

ktoś gra na konsoli; widok z oczu; w ręku trzyma kontroler; na ekranie rozgrywa się gra
Photo: Shutterstock

Jesteś fanem tradycyjnych, planszowych gier strategicznych, takich jak szachy, Ryzyko i Monopoly? Myślisz o spróbowaniu swoich sił w cyfrowym świecie gier strategicznych? A może grałeś już wcześniej w gry wideo, ale nigdy w żadne z gatunku strategii? Niezależnie od tego, trafiłeś we właściwe miejsce. Świat gier wideo strategii jest jednym z najdłużej działających i najsilniejszych w branży gier cyfrowych. Jest tam coś dla każdej grupy wiekowej, poziomu umiejętności i osobistego gustu, z tematami od taktycznych działań wojennych do zarządzania miastem.

W tym przewodniku znajdziesz listę 10 najlepszych gier strategicznych, które są świetne dla początkujących, a kiedy mówimy początkujący, mamy na myśli tych, którzy nie są zaznajomieni z grami cyfrowymi, a nie początkujących graczy strategicznych. Zarówno debiutanci, jak i weterani znajdą na tej liście coś ciekawego i stanowiącego wyzwanie. Zaczynajmy!

1. Civilization V

Sid Meier’s Civilization V jest piątą częścią długoletniej serii, która obejmuje jedne z najpopularniejszych gier strategicznych turowych na PC i Mac. Gra jest historyczna, ale nie opiera się w żadnym rodzaju realistycznej ciągłości. Wybierasz cywilizację, od Greków, przez Chińczyków, po Bizancjum itd., i torujesz sobie drogę od epoki kamienia łupanego. Oznacza to budowę i utrzymanie miast, budowę zabytków, badania technologii i prowadzenia wojny, choć gracze mają swobodę decydowania, jaki rodzaj podejścia chcą podjąć.

2. RollerCoaster Tycoon

Seria RollerCoaster Tycoon rozpoczęła się w 1999 roku na PC i od tego czasu doczekała się kilku sequeli. Podczas gdy jest to bardziej gra symulacyjna zarządzania, gatunek nie pokrywa się z strategią. Istnieje kilka poważnych taktyk związanych z prowadzeniem wirtualnego parku rozrywki, w tym zarządzanie finansami, praca w ramach określonych parametrów i spełnianie celów biznesowych. W przeciwieństwie do Civilization V, RollerCoaster Tycoon należy do bardziej swobodnej odmiany gier strategicznych. Dostajesz do budowania własny park rozrywki, w tym dostosowywanie rollercoasterów i innych atrakcji …

3. The Banner Saga

The Banner Saga to turowa gra taktyczna osadzona w śnieżnym świecie fantasy z wikingami i średniowiecznymi wojnami. Możesz zbudować własną małą armię wojowników, trenować ich na polu bitwy i walczyć w kampanii fabularnej dla jednego gracza lub przeciwko innym graczom online. Z piękną, ręcznie rysowaną grafiką i wolniejszym tempem akcji, The Banner Saga jest świetna dla początkujących graczy, którzy mogą nie być zainteresowani niektórymi z bardziej abstrakcyjnych koncepcji gier cyfrowych. To jak szachy, ale z wikingami! Dodatkowo, istnieje darmowa wersja gry dla wielu graczy o nazwie The Banner Saga: Factions, więc możesz poznać zasady i sprawdzić, czy ci się spodoba, zanim kupisz.

Continue Reading

Popularne