Porady na długie podróże motocyklowe

Porady na długie podróże motocyklowe

Czy jest coś lepszego niż długa podróż na motocyklu? Jeśli lubisz wolność otwartej drogi i radość z jazdy na motocyklu, w Twojej przyszłości może być wycieczka przełajowa lub motocyklowa. Reklama: Sklepy motocyklowe Rybnik

Choć ruszanie w drogę jest ekscytujące, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Od przygotowania do podróży po zachowanie bezpieczeństwa podczas podróży na długich dystansach — oto najlepsze praktyki dotyczące długodystansowych przejażdżek motocyklowych.

Dostosuj zawieszenia
Dodanie bagażu lub innej osoby do roweru znacznie zwiększy ciężar, który nosisz. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić zawieszenie i upewnić się, że nie zwisa. Twój w pełni załadowany rower powinien zużywać około jednej trzeciej dostępnego zawieszenia.

Ubrania
Jeśli chodzi o wskazówki dotyczące motocyklowych wycieczek turystycznych, coraz więcej motocyklistów chwyta skórzane maski na twarz, aby chronić je przed wiatrem, deszczem, deszczem i gradem. Skórzana maska na twarz idealnie pasuje do wszystkich hełmów niepełnotwarzowych.

Noszenie kasków zakrywających całą twarz może pomóc w dodatkowej ochronie. Ten rodzaj kasku zapewni Ci ciepło i suchość, bez względu na pogodę. Blokuje również hałas, który z czasem może sprawić, że poczujesz się bardziej zmęczony.

Woda
Trzymaj wodę pod ręką, abyś zawsze mógł złapać łyk, gdy się zatrzymasz. Możesz nawet nie zauważyć, kiedy odwodnienie tonie, zwłaszcza jeśli jest to chłodny dzień. Ale gorące słońce i ciągły wiatr całkowicie zaczynają wysuszać skórę, powodując jej odwodnienie. Kiedy woda jest łatwo dostępna, częściej pijesz ją regularnie, więc trzymaj ją blisko siebie.