×

Jak walczyć z bakteriami w samochodzie?

Jak walczyć z bakteriami w samochodzie?

Czystość i odkażanie to teraz bardzo gorące tematy, ale czy kiedykolwiek naprawdę zastanawiałeś się nad bakteriami, które mogą gromadzić się w Twoim samochodzie? Jemy, pijemy i tworzymy w samochodzie różnego rodzaju bałagan, więc może nie powinno być zaskoczeniem, że badania wykazały, że wnętrza samochodów są pełne bakterii. Sprawdź: Czyszczenie dywanów Bydgoszcz

Oto kilka miejsc w Twoim samochodzie, na które powinieneś szczególnie zwrócić uwagę, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i zminimalizować występowanie w Twoim pojeździe bakterii:

  • Kierownica – jedyna rzecz, której ciągle dotykasz w samochodzie, a która następnie gromadzi wszystkie bakterie, które masz na rękach. Kierownica, wycieraczki i wszelkie inne regularnie dotykane powierzchnie mogą zawierać ogromne ilości bakterii.
  • Dywaniki samochodowe – Twoje buty przynoszą z ziemi wiele bakterii. Zarazki te mogą wnikać we włókna dywanika i zanieczyszczać wszystko, co ma z nim kontakt.  Następnym razem, gdy upuścisz szminkę lub kilka monetna podłogę, warto o tym pamiętać.
  • Przestrzeń między siedzeniami – ulubione miejsce rozlanego napoju i rozsypanego jedzenia, te ciemne i zamknięte obszary są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii.
  • Otwory wentylacyjne klimatyzacji – gdy wilgotność powietrza jest wysoka, w otworach wentylacyjnych może gromadzić się woda. Ta wilgoć umożliwia bakteriom sprawniejszy rozwój.

Co więc możesz zrobić, aby ograniczyć rozwój bakterii w swoim samochodzie?

Zalecamy parowe czyszczenie siedzeń, dywaników i przestrzeni na nogi, jak również antybakteryjne wytarcie wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni dotykowych.  Powinno się to robić raz w roku, ale jeśli z samochodu korzystają małe dzieci, warto rozważyć gruntowne czyszczenie co 3-6 miesięcy.