Lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu

Lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu

Oświetlenie uliczne oraz ogrodowe zmieniało się dość mocno na przestrzeni lat. Obecnie najpopularniejsze są lampy wyposażone w technologię LED, które pobierają bardzo niewiele prądu, a jednocześnie świecą wyjątkowo jasno. W przypadku lamp używanych do oświetlenia ulic zazwyczaj mówimy o takich, które włączone są przez cały czas po zmroku. Jednak możemy znaleźć również takie, które uruchamiają się tylko wtedy, gdy wykryją ruch w swoim otoczeniu. Jeżeli połączymy ten fakt z zasilaniem solarnym, otrzymujemy lampę która jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga podłączenia do stałego źródła zasilania.

Lampa z baterią słoneczną
Panele słoneczne są dziś bardzo tanie, z uwagi na rozwój fotowoltaiki. Do wielu lamp ulicznych dodawane są więc tego typu baterie, które pozwalają na ładowanie umieszczonego w ich wnętrzu akumulatora. Po zapadnięciu zmroku zgromadzona w nim energia zasila diody LED, które dzięki niskiemu poborowi prądu mogą świecić bardzo długo. By mieć pewność że prądu wystarczy na całą noc, rozwiązaniem będzie lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu. Zapala się ona w momencie, gdy czujniki wykryją ruch pod miejscem jej montażu. Gdy natomiast ta okoliczność zaniknie, po chwili lampa wyłączy się, oszczędzając zgromadzoną w akumulatorze energię.

Całkowicie niezależne oświetlenie
Bardzo istotną kwestią jest to, iż taka lampa może być zamontowana również tam, gdzie nie ma w ogóle dostępu do energii elektrycznej. Może to być droga dojazdowa do budynku albo działka rekreacyjna, gdzie nie chcemy doprowadzać przewodów, albo w ogóle nie ma tam dostępu do sieci energetycznej. Wykorzystując lampę solarną uliczną z czujnikiem ruchu możemy zapewnić światło w każdym miejscu, gdzie tylko dociera promieniowanie słoneczne. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo na drogach dojazdowych, na parkingach, w ogrodzie czy na działce rekreacyjnej – wszędzie tam gdzie możliwy jest montaż takiego źródła światła. Lampy są przy tym w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki szybkiemu rozwojowi nowoczesnej technologii.