.

Ciekawostki

Jak usprawnić swoją księgowość?

Opublikowane

dnia

Jeśli dopiero ruszasz ze swoim biznesem i zastanawiasz się nad usprawnieniem swojej księgowości, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Wyraźnie się komunikuj

Skuteczna komunikacja z pracownikami jest niezbędna do utrzymania zdrowych przepływów pieniężnych i dobrej księgowości. Bez względu na to, jak ostrożny i odpowiedzialny jesteś, jeśli chodzi o zgłaszanie wydatków i przychodów oraz ich rejestrowanie, Twoja praca może zostać zrujnowana przez innych pracowników, jeśli nie będą wiedzieć, jak prowadzisz księgowość lub dlaczego jest to ważne.

Jeśli z twoją księgą będzie pracować wiele osób, skonfiguruj bardzo jasne instrukcje dotyczące sposobu nagrywania, aby wszyscy, którzy pracują w księgowości, byli na tej samej stronie. Jeśli nie powiesz swoim pracownikom wszystkiego, co powinni wiedzieć i jak wykonać pracę, to Twoja wina będzie, gdy popełnią błąd, i możesz łatwo skończyć z powielonymi wpisami, brakującymi informacjami lub innymi problemami.

Sprawdź: Biuro rachunkowe Bydgoszcz

Zatrudnij profesjonalistę

W razie wątpliwości sprowadź eksperta. W miarę rozwoju Twojej firmy coraz trudniej będzie Ci śledzić swoje finanse w kompleksowy i dokładny sposób. Księgowość z podwójnym zapisem jest trudna, zwłaszcza gdy jesteś zajęty prowadzeniem swojej firmy. Jednak rozwijająca się firma z dużą liczbą transakcji finansowych jest absolutnie niezbędna, aby utrzymać się na szczycie swoich rekordów. Znalezienie profesjonalisty, który to zrobi, odciąża cię od pracy, a korzyści na tym się nie kończą.

  • Profesjonalny księgowy w Twoim zespole może zapewnić:
  • Rzetelną i dokładną ewidencję i dane finansowe
  • Regularne i terminowe sprawozdania finansowe
  • Analityczną perspektywę dużego obrazu kondycji finansowej Twojej firmy
  • Bezstronne prowadzenie dokumentacji
  • Spokój i więcej czasu na skupienie się na rozwoju i przychodach

Wszystko zależy od tego, czego potrzebuje Twoja firma i dokąd chcesz zmierzać. Zaplanuj przyszłość i daj swojej firmie to, czego potrzebuje, aby odnieść sukces już dziś. Jednak ostrożne planowanie finansowe i ścisła księgowość to konieczność dla każdego właściciela firmy, który chce, aby jego firma przetrwała i rozwijała się w perspektywie długoterminowej.

Continue Reading

Ciekawostki

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Opublikowane

dnia

Autor:

Każdego roku I.R.S. opracowuje listę „Brudnej dwunastki” oszustw podatkowych. Chociaż oszustwa mają szeroki zasięg, wiele z nich obejmuje działania podejrzanych sporządzających sprawozdania podatkowe, takie jak obiecywanie zawyżonych zwrotów, fałszywe domaganie się odliczeń i kredytów lub zachęcanie klientów do unikania zobowiązań podatkowych. Niestety, prawie każdy może zostać płatnym podmiotem przygotowującym podatki. Większość stanów ma niewiele wymagań dotyczących certyfikacji, szkoleń, a nawet testów kompetencji. Jak więc znaleźć kogoś, komu możesz zaufać? Czego szukać poza „Usługi księgowe Bydgoszcz?” Dowiedz się, z kogo korzystają inni ludzie biznesu i jak bardzo są zadowoleni z usług świadczonych przez ich księgowego. Jeśli nie masz lub nie możesz uzyskać żadnych godnych rekomendacji tą metodą, skorzystaj z Internetu i wybierz kilka firm księgowych. Kiedy zadzwonisz, powiedz recepcjonistce, co robisz, i poproś o nazwiska księgowych zaznajomionych z Twoim rodzajem działalności. Wykorzystaj te informacje, aby utworzyć krótką listę potencjalnych księgowych. Zapytaj go o jego wykształcenie i o jego doświadczenie w Twojej branży. Możesz również sprawdzić w ich stowarzyszeniu zawodowym, czy ich kwalifikacje są ważne i czy nie ma nierozstrzygniętych kwestii dyscyplinarnych. Użyj tych danych kontaktowych, aby wybrać dwóch lub trzech księgowych do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie wstydź się pytać o rozliczenia. Zapytaj o stawki rozliczeniowe i sposób ich ustalania. Często możesz mieć szybkie pytanie, na które można odpowiedzieć za pomocą krótkiej rozmowy telefonicznej lub e-maila – jak rozliczają się za poradę telefoniczną lub e-mailową? (A jeśli chodzi o to, jak bardzo są dostępni? Zawsze zadawaj pytanie dotyczące ich zasad dotyczących rozmów telefonicznych i/lub e-maili. Ważne jest, aby z księgowym łatwo było się skontaktować, gdy masz pytanie.) I dowiedz się, ile Twój nowy potencjalny księgowy pobierze za podstawowe zeznanie podatkowe firmy. (Przyjmij kopię zeznania z poprzedniego roku, kiedy się z nimi spotkasz i poproś o przybliżone oszacowanie kosztów przygotowania).

Continue Reading

Popularne